Saturday, January 30, 2016

Nr. 6. Cztery listy do Parlamentu Unii Europejskiej

Warto Przeczytać...Nr.6 publikacja KPA – Wydział Long Island, 30 stycznia, 2016


Cztery listy do Parlamentu Unii Europejskiej
biskupa włocławskiego, KPA-LI, wydziałów KPA z Californii, prezesa KPA


Wielce Szanowny Pan Martin Schulz, MdEP, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego 15 grudnia, 2015
Willy-Brandt-Ring 1
D-52477 Alsdorf Deutschland - Niemcy

Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem Pańską opinię o "zamachu stanu" w Polsce. Naprawdę znam mój Kraj lepiej niż Pan: żyję w mojej Ojczyźnie już 70 lat; zapewniam Pana, że wybory Pana Prezydenta i nowego Rządu w Polsce nie są dowodem braku demokracji. Wybory ukazały, że większość zwykłych obywateli mojego kraju chce zmiany. Problem w tym, że ci, którzy mieli dotąd władzę, na tej decycji tracą; nie chcą się zatem poddać werdyktowi wyborów i wykorzystują dla swoich interesów także Parlament Europejski. Parlament, pod Pańskim kierownictwem, zajęty jest na pewno bardzo ważnymi sprawami, m.in. długością płomienia świec i ilością wody w spłuczce. Nie ma dziś w Brukseli polityków wysokiej klasy, czyli ludzi poszukujących dobra wspólnego społeczeństw tworzących Unię Europejską. Poprawność polityczna idąca w parze z małostkowością nie sprzyja mądrości. Szkoda, że - jak to kiedyś mówił pan Chirac – także "Pan stracił okazję, by siedzieć cicho". Wiem, że nie zmieni Pan swego stanowiska i Polaków nie przeprosi. Trzeba wielkości, by uznać swój błąd. Dlatego w "zimowe święta" (tak przecież nazywacie Boże Narodzenie) życzę Panu rozwagi, mądrości i wyobraźni.
+ Wiesław Mering Biskup Włocławski
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


List Otwarty do Członków Parlamentu Europejskiego – 9 stycznia, 2016

Odpowiedź na ataki na demokratycznie wybranego polskiego Prezydenta i Sejm
Kongres Polonii Amerykańskiej , Wydział Long Island jest coraz bardziej zaniepokojony fałszywymi oskarżeniami skierowanymi przeciwko demokratycznie wybranemu, polskiemu rządowi.
W przeszłości obce mocarstwa ingerowały w wewnętrzne sprawy Polski I jej suwerenność, spowodowało to podział Polski między Austrię, Prusy i Rosję. Również sojusz Niemiec i Rosji zachęcił Hitlera do ataku na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej. Niedawna umowa w Jałcie między Churchillem, Rooseveltem i Stalinem zniewoliła Europę Centralną, w tym Wschodnie Niemcy (NRD).
Unia Europejska nie zareagowała w sprawie umowy Rosyjsko-Niemieckiej dot. gazociągu Nord Stream II, która naruszyła europejską solidarność. Również ignorowany jest tragiczny kryzys migracyjny. Ale ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski jest rozważana.

Reformy wewnętrzne Polski są POZA ZAKRESEM PRAWA Unii Europejskiej i dotyczą jej interesów narodowych oraz są w jej obecnych ramach konstytucyjnych. Wewnętrzne reformy są nieodzowne po latach skorumpowanych rządów poprzedniej ekipy rządzącej i oligarchii postkomunistycznej.
Zarzuty głównych mediów przeciwko Polsce są zaaranżowane przez zainteresowanych manipulowaniem opinii publicznej, aby utrzymać neo-kolonialny status Polski.
Mamy nadzieję, że spotkania Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego 13 stycznia i 19 otwarcie podejmą debatę "o sytuacji politycznej” w Polsce i doprowadzą do zaprzestania ataków na demokratycznie wybranego polskiego prezydenta i sejmu.
Z poważaniem,
Grzegorz Worwa, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Wydział Long Island, Nowy Jork
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Link do listu KPA Wydziałów Północnej I Południowej Kalifornii 9 stycznia, 2016 r
http://nebula.wsimg.com/c831175bca50ca923586421e5938bdeb?AccessKeyId=2A383047C534A4ABC133&disposition=0&alloworigin=1


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szanowny Panie Przewodniczący (Komisji Europejskiej-zk) Juncker, Sobota, 16 stycznia, 2016 00:52:27

W ostatnich tygodniach doszło do bardzo negatywnych publikacji i sprzecznych wiadomości dotyczących Polski, jego rządu i praktyk w podejmowaniu decyzji. Ostatnie działania podejmowane przez Komisję Europejską (KE) dotyczące Polski przyczyniły się do dyskusji i debaty, które odbywają się zarówno w Polsce, jak również poza jej granicami wśród członków Polonii na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie polska diaspora liczy około dziesięciu milionów.
Kongres Polonii Amerykańskiej, założony w 1944 roku, jest największą polsko- amerykańską organizacją. Wielu naszych członków uważnie śledzi sytuację w Polsce.
Od momentu ogłoszenia dyskusji o Polsce przez Komisję Europejską nasza organizacja została zasypana listami , wyrażającymi wielkie zaniepokojenie członków naszej organizacji i Polonii w ogóle.
To niefortunne, że debata na temat Polski i związany z tym negatywny rozgłos nasilił się do takiego stopnia na poziomie międzynarodowym powodując szkody w dobrym wizeruneku Polski.
Rozumiemy, Komisja Europejska jest zaniepokojona Polską z powodu działań politycznych i administracyjnych podejmowanych przez nowo wybranego Prezydenta i Sejm RP. Rozumiemy również, że Polska zgodziła się na możliwość takiego działania podczas podpisywania dokumentów przystąpienia do Unii Europejskiej; jednak kwestionujemy, czy tak silne podejście było konieczne.

Niestety, bezprecedensowe kroki podjęte przez Komisję w odniesieniu do Polski sprowokowały duży niepokój i obawy, że Polskę wytypowano do zastosowania tego rodzaju środków. Ponadto daje to dodatkowe argumenty dla eurosceptyków. Wewnętrzna agitacja polityczna i społeczna, która obecnie ma miejsce w Polsce wokół decyzji KE napędza agendy tych, którym nie leży na sercu najlepszy interes Polski, włączając w to jednego z sąsiadów Polski - Rosji.
Niemniej jednak, w odpowiedzi na wielkie zaniepokojenie wśród członków Polonii, zachęcamy Pana Przewodniczącego, jak i pozostałych członków Komisji, aby dokładnie i obiektywnie zapoznali się z faktami dotyczącymi sytuacji w Polsce i ostrożnie wzięli pod uwagę wszystkie aspekty, w tym polityczne, prawne i te o charakterze historycznym, społecznym i kulturowym.
Jesteśmy przekonani, że Beata Szydło, premier Polski, i jej pracownicy będą w stanie rozwiązać kwestionowane sprawy w polubowny i zrównoważony sposób.
Leży to w najlepszym interesie wszystkich zainteresowanych, żeby Polska pozostała politycznie i ekonomicznie silnym członkiem Unii Europejskiej.


Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie rozwiązana w najbliższej przyszłości dla dobra wszystkich: Polski, Wspólnoty Europejskiej, a także polonijnej społeczności na całym świecie.
Z poważaniem,


Frank J. Spula,
Prezes KPA


CC: Pan Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej

********************************************************************************

No comments:

Post a Comment