Saturday, January 30, 2016

Nr. 5. Rok 2016 nadzieją dla Polski

Warto Przeczytać... Nr.5 publikacja KPA – Wydział Long Island, 20 stycznia, 2016


A. Rok 2016 nadzieją dla Polski
(Rok 2016 nadzieją na wyzwolenie się spod okupacji „okrągłego stołu” - autor nieznany, skróty Zbyszek Koralewski)

W 1989 roku po raz kolejny udało się uratować zbrodniczy system i ludzi, którzy go tworzyli. Tym razem pod pozorami „demokracji” oraz „kapitalizmu” stworzono kompromisowy system, w którym komuna przejęła Kapitał, a Demokrację rozdzielono między koncesjonowanymi (wybranymi) opozycjonistami i komunistycznym aparatem. ( Komuniści nigdy nie zostali rozliczeni za ich przestępstwa i zbrodnie –zk )

Skutkiem reform Balcerowicza, który był ekspertem PZPR w sprawach urynkowienia gospodarki socjalistycznej – jest niespotykana na europejską skalę pauperyzacja większości społeczeństwa, podczas gdy beneficjantami systemu stali się twórcy III RP.

Polska przez 25 lat tzw.” Wolności” wyzbyła się w ramach prywatyzacji własnego przemysłu, własnych banków, sieci handlowych oraz zakładów przetwórczych, tworząc armię bezrobotnych, których ponad 3 miliony już Polskę opuściło w poszukiwaniu chleba i lepszych perspektyw życia.
Po 25 latach Polacy – tak jak zarabiali za komuny grosze – w swej większości nie tylko niczego nie otrzymali z tej „korzystnej” prywatyzacji – ale stali się niewolnikami w zachodnich korporacjach, pracując w dodatku często na „śmieciowych” umowach, a więc bez prawa do emerytury, wakacji, dni chorobowych. „Handelsblatt”, czołowy dziennik niemieckich kół biznesowych nie ukrywa, że ekspansja europejska (czyt.niemiecka) w Polsce była możliwa dzięki neo-liberalnemu rządowi, który w istocie realizował budowę państwa teoretycznego – neokolonialnego. „Premier tego rządu Donald Tusk został „niejako w podzięce za to” nagrodzony stanowiskiem przewodniczącego Rady Europejskiej” - czytamy w „Handelsblatt”.

Merkel i niemieccy politycy będą robić wszystko, aby nie stracić Polski, jako swojej strefy wpływów, skąd wyciągali spore zyski. Zgodnie z ostatnim raportem Global Financial Integrity obliczył, że przez ostatnie lata koncerny zachodniego sąsiada Polski „wyssały” z naszego kraju 30 miliardów dolarów ! Okazuje się, ze corocznie za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld. Dla porównania rocznie potrzeba ok. 17 mld złotych na program; 500 zł na drugie i następne dziecko.
Wstyd, że niektórzy dawni i znani opozycjoniści, o których – paradoksalnie- przestrzegał już Orwell w „Folwarku zwierzęcym” dołączyli do grupy polskich zdrajców, Gazety Wyborczej, agentów SB, WSI, usłużnych dziennikarzy.

Większość dawnych opozycjonistów, którzy o wolną Polskę walczyli, jednak nie sprzedała się – to ludzie wyklęci, o których trzeba było zapomnieć, jak to usiłowano zrobić z Anną Walentynowicz. Z innych usiłowano zrobić idiotów, szaleńców.

Rok 2016 jest nadzieją na [przeprowadzenie reform i -zk] wyzwolenie się z „postępu” eksportowanego z Unii i neokolonializmu, zwłaszcza z Niemiec, w obronie wiary, dziedzictwa narodowego, tradycji, kultury, gospodarki, historii i prawdy, którą manipulowano i sprzedano. Kontratak Beaty Szydło, premiera RP na Targowiczan: https://www.youtube.com/watch?v=lFPOLwyo6aQ 

(prof. Radosław Zenderowski: Elity państw Europy środkowo-wschodniej jak dotąd w dużej mierze zorientowane były na Zachód i nie potrafiły reprezentować interesu narodowego w taki sposób, w jaki robią to Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy .)

B. Krytyka nowego rządu
(skróty I tłumaczenie; Zbyszek Koralewski, oryginał: “Polish Democracy is in Fine Health”
Autor; Matthew Tyrmand i zespół redakcyjny “Gazeta Polska Codziennie”

Główny nurt zachodnich mediów, naśladując największe polskie media ( w 80% należące do Niemców -zk) i te związane ze świeżo usuniętym rządem, kontynują krytykowanie nowego demokratycznie wybranego rządu ( to nie było przejęcie władzy w wyniku “faszystowsliego zamachu stanu” jak to przedstawiają niektórzy zachodni przywódcy np. Martin Schultz, Przewodniczacy Parlamentu Europejskiego – zk).

Zachodnia prasa sugeruje, że demokracja w Polsce jest gwałcona, i cenzura szaleje pod nowymi rządami. To jest kompletne kłamstwo, jako że protesty pro i anty rządowe odbywają się swobodnie (od ostatnich wyborów - zk). Chociaż w ciągu ostatnich 8 lat podczas rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PO-PSL) demokratyczne ideały NIE były przestrzegane i prawo do protestu, wyrażania swoich pogladów bez strachu, że będzie się prześladowanym i inne prawa cywilne były często łamane (..dziwne, że wtedy główne media siedziały cicho – zk). Kilka przykładów:

• niezależni dziennikarze byli wielokrotnie napastowani przez agencje bezpieczeństwa.
Mieszkania pracowników m. i. Gazety Polskiej Codziennie (GPC) były przeszukiwane.
• w grudniu 2014 r. dwóch dziennikarzy (Tomasz Gzela z Polskiej Agencji Prasowej i Jan Pawlicki z telewizji Republika) zostali aresztowani. Relacjonowali protest przed Państwową Komisją Wyborczą w czasie lokalnych wyborów. PSL otrzymało dużo więcej głosów niż wskazywały badania (aż 10 razy) w rejonie Gdynia, gdzie zwykle mieli niskie poparcie. Udało się im zebrać wystarczającą ilość głosów umożliwiając pozostanie partnerem rzadzacej PO. Wybory najprawdopodobniej sfałszowano.
• dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Anita Gargas zostali zwolnieni z zajmowanych stanowisk z Rzeczpospolitej (dziennika częściowo rządowego), gdy naciskali na przejrzyste dochodzenie w sprawie katastrofy w Smoleńsku i opublikowali informację wskazującą że na wraku samolotu, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia były ślady trotylu. Informacja ta została później potwierdzona przez ekspertów.

W maju 2015 r. po przegranych wyborach prezydenckich przez Bronisława Komorowskiego, koalicja PO-PSL złamała konstytucję i mianowała nowych członków Trybunału Konstytucyjnego przed upływem kadencji sędziów. Dzisiaj po reformach przeprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość, sędziowie wybrani przez Platformę Obywatelską dalej stanowią większość. Zajmują 9 z 15 miejsc. Trybunał w obecnej formie był uległy poprzedniemu rządowi i przymykał oko na łamanie prawa. (został utworzony jeszcze za czasów komunistycznych w 1986 r.i są w nim nadal sędziowie, byli członkowie PZPR).

Łamanie praw cywilnych nie było nagłaśniane przez uległe media, które były opłacane pośrednio lub bezpośrednio przez były rząd lub z zagranicy. Objawiało się ono w każdej formie korupcyjnego zachowania, od akceptowania łapówek do załatwiania intratnych kontraktów dla rodziny i przyjaciół, do kontraktów bezkonkursowych, do nagradzania bonusami i pensjami, do traktowania preferencyjnego bezpodatkowego swoich sojuszników i zwolenników (włączając zagraniczne i wielo-narodowe korporacje)

(Dzisiaj, bardzo pro-Amerykański polski rząd rozpoczął oczyszczanie z urzędników skorumpowanych, zajmujących wysokie stanowiska. Wiele podejrzanych grup, włączając w to Niemieckich i Rosyjskich geopolityków, jest przeciwnych silnej amerykańskiej obecności we wschodnio centralnej Europie, są oni zagrożeni przez nowy rząd polski. To wyjaśnia dlaczego jest taka wrzawa, bezustanny strumień kłamstw i fałszywych oskarżeń ukazujących się w czołowych mediach. Ich celem jest zdyskredytowanie i dyskwalifikowanie opinii polskiego prawdziwie demokratycznego rządu - dodatek J M Malek).


Dodatek - zk: Długie (ale warto posłuchać !)
Debata nt. Polski w parlamencie UE : https://www.youtube.com/watch?v=TzT6ckfxYk8No comments:

Post a Comment